Motorola APX 7000XE 3.5 Multi-Band P25 Phase 2 Two Way Radio VHF 800 MHz
$2,195.00
In stock
SKU
H49TGD9PW1AN-35GRNVHF800
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Portable/Handheld |
| Manufacturer | Motorola |
| FCC ID | AZ489FT6000, AZ489FT7036 |
| IC ID | 109U-89FT6000, 109U-89FT7036 |
| Band | VHF, 7/800 MHz |
| Power | 3 Watts, 6 Watts |
| Frequency Range | 136-174 MHz, 7/800 MHz |
| Channels | 3000 |
| Channel Spacing | 12.5/20/25 kHz |
| Channel Stepping | 2.5 kHz |
| Encryption | ADP, AES-256, AES-GCM, DES-OFB, DES-XL, DVP-XL |
| Service | P25 Digital Analog |